• wt.. kw. 23rd, 2024

Wybór ogrodzenia akustycznego dla domu lub firmy

ekrany-akustyczne-zewnetrzne
ekran-dzwiekochlonny

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany ogrodzeniem akustycznym dla swojego domu lub firmy, powinieneś rozważyć kilka rzeczy przed wyborem odpowiedniego rodzaju ogrodzenia. To dlatego, że jeśli chodzi o ogrodzenie akustyczne, musisz upewnić się, że jest ono nie tylko trwałe, ale także skuteczne.

Absorbujący a odblaskowy

Wybór, czy użyć odblaskowego czy pochłaniającego ogrodzenia akustycznego, może stanowić znaczącą różnicę w izolacji akustycznej Twojej nieruchomości. Ogrodzenia akustyczne są zaprojektowane tak, aby zmniejszyć ilość hałasu przenoszonego przez powietrze, który jest przenoszony przez ogrodzenie. Wysokość ogrodzenia i jego umiejscowienie również odgrywają rolę w poziomie izolacji akustycznej.

Jeśli masz ciężkie ogrodzenie wykonane z cegły lub betonu, możesz skorzystać z dodania okładziny absorpcyjnej do górnej lub dolnej części ogrodzenia. Będzie to absorbować fale dźwiękowe i zapobiec ich odbicia z powrotem do ogrodzenia. Jednak takie podejście powinno być stosowane tylko na ogrodzeniu, które jest co najmniej cztery razy dłuższe od źródła hałasu. Dzieje się tak dlatego, że dźwięk odbity może budować na sobie i powodować zauważalną zmianę w ogólnym poziomie dźwięku.

Z drugiej strony, jeśli masz stosunkowo niskie źródło hałasu, możesz skorzystać z zastosowania pochłaniających ogrodzeń akustycznych. Panele chłonne są zaprojektowane tak, aby redukować dźwięk nawet o 4dB. Panele te wykonane są z połączenia materiałów pochłaniających i odbijających dźwięk, co pozwala im pochłaniać dźwięk i blokować odbicie. Panele te posiadają również membranę ochronną, która służy do pochłaniania dźwięku i pomaga mu się rozproszyć.

Ogólnie rzecz biorąc, materiały absorpcyjne są bardziej skutecznym podejściem do izolacji akustycznej niż materiały refleksyjne. W rzeczywistości nie jest niczym niezwykłym widzieć materiały pochłaniające używane do blokowania najbardziej natrętnych dźwięków. Jednak najskuteczniejszą metodą izolacji akustycznej jest zbudowanie ściany lub ogrodzenia, które jest szczelne. Dzieje się tak dlatego, że materiał musi sięgać aż do ziemi, aby zmniejszyć przenoszenie dźwięku.

Najbardziej oczywistym wyborem dla wygłuszenia ogrodzenia jest ogrodzenie akustyczne. Są one niedrogie w budowie i są łatwe w instalacji. Są one również bardzo dostępne, co czyni je doskonałym wyborem dla tych, którzy nie są wykwalifikowani w handlu budowlanym. Alternatywnie, można zbudować ogrodzenie akustyczne. Te ogrodzenia są tanie i trwałe. Działają one również dobrze jako wsparcie dla koców dźwiękoszczelnych ocenianych na zewnątrz.

Inną opcją wygłuszenia ogrodzenia jest użycie winylu obciążonego masą. Ten materiał jest lekki, ale trwały i jest stosunkowo cienki. Służy również jako skuteczna bariera i może być dodany do twojego ogrodzenia podczas początkowej budowy.

Wreszcie można zastosować ścienny panel akustyczny. Panel taki ma za zadanie pochłaniać echo z wnętrza pomieszczenia. Na przykład, jeśli chcesz użyć panelu do zablokowania dźwięku z hałasuj jednostki klimatyzacyjnej, panel powinien mieć grubość co najmniej 3/8 cala. Zapewni to wystarczającą absorpcję, aby zapobiec odbiciu dźwięku z powrotem do pokoju. Należy jednak pamiętać, że większość dźwięku odbije się do pokoju, więc może być konieczne dodanie dodatkowego materiału, aby wchłonąć hałas.

Urządzenia dla pojazdów elektrycznych

Różni producenci samochodów wzięli przynętę i zaczęli budować nowe zakłady EV. Od Tesli po Forda, firmy produkujące samochody elektryczne wkładają swoje dolary tam, gdzie są ich usta. Kilka większych nazwisk, takich jak Toyota, Mitsubishi i Hyundai, dokonuje dużych inwestycji w produkcję baterii. Firmy te zamierzają stworzyć więcej miejsc pracy i poprawić stan gospodarki Karoliny Północnej.

Toyota Motor Company ogłosiła dużą inwestycję w swoją filię produkującą baterie, Toyota Battery Manufacturing North Carolina, która będzie jedną z największych fabryk baterii do pojazdów elektrycznych na świecie. Zakład ten ma produkować baterie do pojazdów elektrycznych do 2025 roku i docelowo zatrudni około 1700 pracowników. Oczekuje się, że firma będzie generować roczne wynagrodzenie w wysokości ponad 100 milionów dolarów. Nowy zakład będzie zlokalizowany w Greensboro, N.C. i będzie prekursorem znacznie większego zakładu Toyota Battery Manufacturing w Liberty. Firma ma również w planach budowę dwóch zakładów produkujących baterie w akustycznym fenceucky, co będzie dobrodziejstwem dla lokalnej gospodarki.

Envision AESC złamał również ziemię na 2 miliardy dolarów baterii pojazdów elektrycznych gigafacsztachety w akustycznym ogrodzeniu Transpark, który jest touted jako pierwszy w stanie. Firma mówi, że będzie produkować moduły baterii i ogniwa dla rynku EV. Jest to również firma, która istnieje od jakiegoś czasu. To także firma, która zasłynęła z dostarczania produktów pacjentom chorym na raka i naukowcom prowadzącym badania. Firma ogłosiła również plany otwarcia nowego zakładu produkcyjnego w Shelbyville, Tenn. Zakład ma stworzyć około 100 miejsc pracy, w tym kilka w lokalnej społeczności. Wspomniana wcześniej Envision AESC ogłosiła również plany budowy podobnego zakładu w Hodges, S.C., w niewielkiej odległości od Charlotte. Firma ma również plany budowy centrum recyklingu w Guthrie w Oklahomie, czyli w innym stanie, który potrzebuje trochę impulsu w dziale baterii.

Drewniane ogrodzenia akustyczne

Zastosowanie drewnianego ogrodzenia akustycznego jest opłacalnym sposobem na zmniejszenie hałasu na Twoim podwórku. Ogrodzenia te są wykonane ze specjalnie dopasowanych słupków i są zaprojektowane tak, aby działać jako izolasztachety zapobiegające przepływowi fal dźwiękowych do domu. Drewniane słupki są wzmocnione stalową ostrogą u podstawy. Pomaga to zabezpieczyć płyty w miejscu i zapewnić ciągłą izolację dźwiękową. Panele akustyczne są następnie montowane na tych słupkach za pomocą ramy o grubości 45 mm.

Bariery akustyczne są zaprojektowane tak, aby pochłaniały hałas pochodzący z ruchu ulicznego i źródeł środowiskowych. Odbijają one również hałas z powrotem do źródła. Zazwyczaj hałas wytwarzany przez ruch drogowy może wynosić od 45 do 70 decybeli. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca jednak, aby poziom hałasu w nocy był niższy niż 40 decybeli. Wynika to z faktu, że narażenie na hałas może powodować przewlekły stres, choroby serca, nadciśnienie i cukrzycę.

Ogrodzenia akustyczne są popularnym wyborem dla wielu zastosowań. Mają za zadanie zmniejszyć hałas na podwórku i pomóc cieszyć się ogrodem. Mogą być zbudowane ze specjalistycznych dopasowanych słupków i szczelnie dopasowanych płyt żwirowych. Dzięki temu są idealne dla obszarów o dużym natężeniu ruchu, w tym obszarów przylegających do tras autostradowych. Wysokiej jakości panel ogrodzenia akustycznego może zmniejszyć poziom hałasu na zewnątrz nawet o 28 decybeli. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca stosowanie ogrodzeń akustycznych w celu zmniejszenia hałasu w nocy o co najmniej 20dB. Jeśli rozważasz budowę ogrodzenia, powinieneś skonsultować się z lokalnym organem ds. planowania. Jeśli ogrodzenie będzie miało ponad dwa metry wysokości, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę.

Ogrodzenia akustyczne są dostępne w stylach odbijających i pochłaniających. Mogą być instalowane poziomo lub pionowo. Blokują one hałas z pobliskich dróg i hałaśliwych sąsiadów. Większość ogrodzeń akustycznych jest wykonana z impregnowanego drewna. Style pochłaniające posiadają warstwę włókien mineralnych, które pochłaniają hałas z zewnątrz. Tego typu ogrodzenia są bardziej skuteczne niż bariery odblaskowe. Stanowią one również ekonomiczne rozwiązanie w przypadku niskich i umiarkowanych obciążeń wiatrem.

Ogrodzenia akustyczne są idealne do redukcji hałasu w obszarach przemysłowych, komercyjnych i mieszkalnych. Mogą one pomóc w zablokowaniu hałasu pochodzącego od sąsiadów, sąsiednich dróg i ruchu na autostradzie. Mogą być również instalowane w miejscach, gdzie wymagane jest pozwolenie na budowę.

Oferta ogrodzeń akustycznych Jakoustic Reflective Acoustic Panel to kompletny system ogrodzeń akustycznych. Panele te mają dużą wagę na metr kwadratowy, co oznacza, że można je wykorzystać do osiągnięcia jeszcze większej redukcji hałasu. Panele te zbudowane są z desek o wymiarach 123mm x 34mm na pióro i wpust oraz słupków drewnianych. System ten posiada doskonałe właściwości bezpieczeństwa, w tym zazębiający się profil V, drewniane słupki i płaską powierzchnię. Panele są wykończone cappingiem dla maksymalnej ochrony. Mogą być również instalowane ze słupkami szczelinowymi dla uzyskania optymalnych parametrów akustycznych.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ekrany dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]