• wt.. maj 30th, 2023

ogrodzenia plastikowe Zalety i wady ogrodzeń z tworzyw sztucznych

Niezależnie od tego, czy planujesz budowę nowego ogrodzenia, czy renowację starego, ogrodzenia plastikowe to świetny wybór. Poniższy artykuł pomoże Ci zdecydować, jaki typ ogrodzenia plastikowego najlepiej spełni Twoje potrzeby. Omówimy opcje projektowe, trwałość, koszty i wpływ na środowisko. Omówimy także zalety i wady ogrodzeń z tworzyw sztucznych. Na początek należy pobrać darmowy rysunek CAD lub plik BIM programu Revit, aby zapoznać się z materiałem.

Wytrzymałość

Jeśli jesteś zainteresowany ogrodzeniem z tworzywa sztucznego dla swojej posesji, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Chociaż winyl i inne tworzywa sztuczne są dostępne w różnych kolorach, należy unikać tych wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Proces recyklingu PCW może wprowadzić do mieszanki zbyt wiele zmiennych, przez co staje się ona mniej trwała. Aby zwiększyć wytrzymałość ogrodzenia, warto rozważyć zastosowanie innych materiałów, na przykład metalu. Następnie można zdecydować się na użycie tych materiałów, jeśli nie planuje się mieszkać w swojej posiadłości przez bardzo długi czas.

Jednym z rodzajów ogrodzeń plastikowych jest ogrodzenie winylowe, które składa się z materiału typu PCV. Zawiera on tlenek tytanu, dzięki czemu nie żółknie pod wpływem światła słonecznego. Ogrodzenia z winylu są znacznie trwalsze niż ogrodzenia drewniane. Nie wypacza się ani nie rozciąga w normalnych warunkach, nie gnije i nie przyciąga szkodników. Należy jednak uważać na ekstremalne warunki pogodowe, takie jak tornada, ponieważ tego typu ogrodzenia mogą zostać uszkodzone przez silne uderzenie.

Innym rozwiązaniem jest ogrodzenie kompozytowe. Ogrodzenia kompozytowe są wykonane z przetworzonego plastiku i wiórów drewnianych. Materiały kompozytowe są bardziej przyjazne dla środowiska niż plastik i drewno, a ponadto nie wymagają stosowania środków konserwujących. Po upływie okresu użytkowania ogrodzenia materiały te można poddać recyklingowi, aby zapobiec ich dalszej degradacji. Materiał użyty do produkcji ogrodzeń kompozytowych ma również wpływ na ich trwałość. Jeśli rozważasz zastosowanie ogrodzenia kompozytowego na swojej posesji, powinieneś poznać różne rodzaje i zasady ich działania.

Wybierając pomiędzy ogrodzeniem drewnianym a winylowym, należy zwrócić uwagę na to, ile konserwacji wymagają poszczególne elementy. Ogrodzenia drewniane mogą przetrwać do 50 lat, a winylowe tylko 20. Jeśli zależy nam na dłuższej żywotności ogrodzenia, możemy wybrać ogrodzenie drewniane, ale jest ono droższe. Początkowo ogrodzenia drewniane mogą wyglądać lepiej, ale mogą zostać zniszczone przez silny wiatr i latające przedmioty podczas burzy. Co więcej, ogrodzenia winylowe łatwo się niszczą, a jeśli pęknie tylko jedna deska, trzeba będzie wymienić całą sekcję.

Koszt

W porównaniu z drewnem ogrodzenia plastikowe są stosunkowo niedrogie. W przeciwieństwie do drewna nie wypaczają się, nie rozwarstwiają i nie przyciągają owadów. Ponadto są przyjazne dla środowiska, co czyni je dobrym wyborem dla każdej posesji. W rzeczywistości ogrodzenia plastikowe nadają się nawet do recyklingu, więc dbając o swoje ogrodzenie, zmniejszasz swój wpływ na środowisko. A co najlepsze, nie przyczyniają się one do powstawania smogu.

Ogrodzenia plastikowe są również niezwykle łatwe w montażu i konserwacji, co czyni je doskonałym rozwiązaniem dla wielu posesji. Materiał ten nie wymaga malowania, co może znacznie obniżyć ogólne koszty utrzymania. Ponadto ogrodzenia plastikowe są bardziej odporne na ekstremalne warunki pogodowe niż ogrodzenia metalowe. A ponieważ są tańsze, nie musisz się martwić o cenę! Ogrodzenia te są również dostępne w szerokiej gamie stylów i kolorów, więc z pewnością będą pasować do każdej estetyki i wymagań nieruchomości.

Ogrodzenia plastikowe występują w dwóch głównych stylach – panelowym oraz w układzie deska-szyna. Aby zainstalować ogrodzenie plastikowe, należy postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na systemie łączenia paneli. Należy zmierzyć odległość między poszczególnymi słupkami i rozmieścić je równomiernie. Należy również wziąć pod uwagę estetykę, ponieważ ogrodzenia plastikowe mogą być widoczne z daleka. W celu zapewnienia bezpieczeństwa na działce najlepiej zastosować system fałszywego odgradzania.

Innym ważnym czynnikiem przyczyniającym się do wzrostu rynku ogrodzeń plastikowych w tym regionie jest innowacyjność produktów. Producenci ogrodzeń plastikowych stale ulepszają swoje produkty, aby sprostać wymaganiom konsumentów. Ameryka Północna i Europa mają wysoki popyt na ogrodzenia ze względu na potrzebę ochrony zwierząt domowych. Europa przeżywa rozkwit projektów renowacyjnych i programów rządowych, które koncentrują się na wysokiej efektywności kosztowej. Oba te czynniki wpływają na rozwój rynku ogrodzeń plastikowych. Jeśli zamierzasz zainstalować ogrodzenie po raz pierwszy, pamiętaj, aby przy wyborze stylu wziąć pod uwagę te czynniki.

Jednym z powodów, dla których ogrodzenia plastikowe są popularne jako ogrodzenia dla psów, jest łatwość ich instalacji. Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają częstych napraw, ogrodzenia plastikowe pozostają na swoim miejscu przez lata. Co więcej, są mniej podatne na złamanie lub przewrócenie się z czasem. Cena ogrodzeń plastikowych zależy od tego, jak solidnie są zbudowane. Pomimo niskiej ceny mogą one służyć przez dziesięciolecia, jeśli są odpowiednio konserwowane. Dobra wiadomość jest taka, że są one również łatwe w utrzymaniu.

Opcje projektowe

Dobra wiadomość jest taka, że ogrodzenia plastikowe są dostępne w wielu różnych stylach i opcjach projektowych, a także w wielu kolorach i z różnych materiałów. Dostępne są w szerokiej gamie wzorów i mogą pasować do motywu przewodniego posesji, istniejących ogrodzeń lub po prostu do Twojego osobistego gustu. Są trwałe, odporne na termity i nie pozostawiają drzazg na dzieciach ani zwierzętach domowych. Więcej informacji na temat ogrodzeń plastikowych można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Wpływ na środowisko

Rząd chiński wystąpił ostatnio z nową inicjatywą mającą na celu zwalczanie wpływu ogrodzeń plastikowych na środowisko. Pod hasłem Operacja Zielony Płot rząd postanowił chronić krajowych producentów ogrodzeń z tworzyw sztucznych, a jednocześnie chronić środowisko. Przyjęto nowe zasady i procedury, aby zapewnić, że materiały poddawane recyklingowi są czyste i wolne od zanieczyszczeń. Jednak program ten wiąże się z kosztami. Nowy sprzęt, siła robocza i rygorystyczne procesy kontroli jakości przyczyniły się do wzrostu kosztów, które ostatecznie zostały przerzucone na gminy i konsumentów.

Aby zrównoważyć wpływ plastiku na środowisko, niektórzy producenci ogrodzeń wprowadzają kompozytowe panele ogrodzeniowe. Składają się one z włókien z odpadów drzewnych i plastiku pochodzącego z recyklingu. Takie połączenie zapewnia rynek zbytu dla plastiku pochodzącego z recyklingu, a jednocześnie sprawia, że panele ogrodzeniowe są trwałe i łatwe w utrzymaniu. Ponieważ jednak materiały kompozytowe zawierają drewno, nie nadają się do recyklingu. Tworzywa sztuczne i drewno są niekompatybilne i nie należy ich ze sobą mieszać. Najlepiej jest wybrać zrównoważony materiał na nowe ogrodzenie.

Drewno ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. Drewno wymaga intensywnej konserwacji, a proces jego wytwarzania i konserwacji jest niebezpieczny dla środowiska. Polimer winylowy o wysokiej gęstości (HDPE) i inne tworzywa sztuczne są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska i mniej szkodliwe. Są one jednak droższe w produkcji. Ponieważ wymagają one większego stopnia konserwacji, wiele państw zachęca do stosowania tych alternatywnych rozwiązań. Jeśli więc szukasz nowego ogrodzenia dla swojego domu lub firmy, postaw na ekologię.

Poza oczywistymi korzyściami dla środowiska wynikającymi z zastosowania winylu, ogrodzenia plastikowe są bardziej ekologiczną opcją ogrodzenia. Wiele osób uważa, że tworzywa sztuczne i produkty winylowe są szkodliwe dla środowiska. Ale choć winyl jest opcją bardziej ekologiczną, nadal zużywa wiele zasobów. Proces produkcji tych wyrobów pochłania wiele zasobów. Ogrodzenia winylowe mogą służyć przez 20-30 lat, co w dłuższej perspektywie zmniejsza zapotrzebowanie na nowe tworzywa sztuczne.