• śr.. paź 4th, 2023

Przywracanie danych z macierzy RAID Jak przeprowadzić odzyskiwanie danych z systemu Raid?

photo
RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID W przypadku poważnej sytuacji utraty danych, nie ma potrzeby do paniki, zwłaszcza z dostępności niedrogich i łatwych w użyciu narzędzi do odzyskiwania RAID, takich jak Parallels Desktop. To oprogramowanie jest przeznaczone do pomocy w odzyskiwaniu danych z różnych dysków twardych, które mogły doświadczyć pewnego rodzaju utraty danych od czasu awarii dysku twardego. Wiele osób jest przekonanych, że mogą łatwo odzyskać swoje dane z nienadzorowanej awarii wtórnej, ale rzeczywistość jest taka, że nawet najbardziej oddani profesjonaliści nigdy nie powinni polegać na takiej metodzie. Najlepszym sposobem na radzenie sobie z utratą danych jest zapobieganie jej wystąpieniu. Mając to na uwadze, oto kilka ważnych wskazówek, które mogą okazać się pomocne w odzyskiwaniu danych z awarii macierzy RAID.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID priorytet.

Na rynku istnieją dwa rodzaje redundantnych systemów pamięci masowej: dyski twarde i macierze. Przywracanie danych z macierzy RAID https://4mw.pl/przydziel-fachowca/ System RAID składa się z wielu niezależnych zestawów dysków, które są umieszczone w zamkniętym urządzeniu pamięci masowej. System RAID może przechowywać wszystkie dane na jednym lub kilku redundantnych dyskach, zapewniając w ten sposób wysoką dostępność. Chociaż większość nowoczesnych komputerów jest wyposażona w urządzenia RAID, awaria jednego z dysków może spowodować utratę danych. Tak więc, upewnij się, że wszystkie dyski w konfiguracji RAID, nawet jeśli zostały tylko kopię zapasową danych z jednego z głównych dysków za pomocą programu Parallels Desktop.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID co trzeba wiedzieć.

W przypadku awarii dysku pomocniczego nadal można wykonać kopię zapasową offline danych znajdujących się na nienaruszonym dysku pomocniczym. Można też użyć sformatowanego już dysku z systemem operacyjnym i skopiować na niego tylko niezbędne dane. Ponieważ awaria macierzy RAID nie jest spowodowana fizycznym uszkodzeniem dysku, można nadal uruchamiać komputer, korzystając z pozostałej części dysku twardego. W przypadku awarii zasilania można nadal uruchamiać dysk z systemem operacyjnym i kopiować tylko niezbędne dane z działającego dysku twardego. Jeśli po awarii jednego z dysków utracone zostaną wszystkie dane, zaleca się sformatowanie całego dysku twardego i ponowną instalację systemu operacyjnego.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID komu zaufać?.

Aby odzyskiwanie danych z macierzy RAID zakończyło się sukcesem, powinien istnieć jeden dysk podstawowy, który jest fizycznie nienaruszony i sprawny, oraz co najmniej dwa zestawy dysków nadmiarowych, fizycznie oddalone od siebie. W idealnym przypadku dyski te powinny znajdować się w różnych miejscach, aby zapewnić dobrą, nadmiarową separację. Każdy dysk jest następnie oznaczany numerem seryjnym w celu ułatwienia identyfikacji. Jeden z dysków musi być wyłączony, podczas gdy pozostałe muszą działać.

Jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z systemu Raid w systemie Linux, dwa najczęściej używane typy to tradycyjny i logiczny raid. Typ tradycyjny wykorzystuje pojedynczy dysk do przechowywania danych logicznych. Może to być wykonane w jednym stanie logicznym, co oznacza, że wszystkie dane są przechowywane tylko na jednym dysku. Inną metodą odzyskiwania danych raid w systemie Linux jest połączenie logicznego i fizycznego. To łączy w sobie najlepsze cechy obu typów odzyskiwania raid.

Aby rekonstrukcja raidu w systemie Linux działała, należy wykonać cztery ważne kroki. Pierwszym krokiem jest utworzenie struktury logicznej. Brak istotnych sterowników urządzeń do odzyskiwania raid może uniemożliwić prawidłowe działanie tego kroku. Upewnij się, że je znalazłeś i zainstalowałeś. Po ich zainstalowaniu należy zmodyfikować plik /etc/fstab, aby umieścić dyski we właściwej pozycji. Ponownie, upewnij się, że są one we właściwej pozycji i że parametry rozruchu są prawidłowe.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 jakie są ceny

Kolejnym krokiem w procesie rekonstrukcji RAID jest konfiguracja komponentów programowych. Zazwyczaj używa się kart przelotowych poziomu raid, aby zapewnić dyskom żądania wejścia/wyjścia na zasadzie odczyt-zapis. Gdy dyski są już fizycznie podłączone, można użyć menedżera konfiguracji lub przełączników konsolowych do kontrolowania różnych aspektów dysków, takich jak liczniki wydajności, alarmy awarii dysków, strategie przełączania awaryjnego itp.

Trzecim krytycznym krokiem jest wykonanie zrzutu działającej konfiguracji. Migawkę można wykorzystać do śledzenia zmian, które mogą być konieczne, oraz do przyszłych odniesień. Jest to szczególnie ważne podczas rozwiązywania problemów z uszkodzonym systemem odzyskiwania danych raid. Powyższe kroki są kluczowe podczas wykonywania odzyskiwania danych z systemu raid i mogą pomóc w odbudowie systemu w efektywny sposób.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.